Při objednávkách nad 1500 kč poštovné zdarma!
Dárek ke každé objednávce nad 500 Kč
Mail
info@glowup.cz

Pište kdykoli

Domů / Make-up

Make-up

Každá z nás touží po perfektně vypadající pleti. Zakrytí nedokonalostí, sjednocená a rozjasněná pleť –⁠ to je sen každé ženy. Splňte si ho s lehkým BB krémem pro zdravý look či s krycím make-upem v mnoha odstínech. Ať jsou Vaše nároky jakékoliv, na GlowUp.cz si vybere každá. Voděodolný make-up, minerální make-up, veganský a nebo ten nejlepší dlouhotrvající make-up od skvělých značek jako je Milani cosmetics, L.A. Girl, Makeup Revolution, NYX či přírodní značka kosmetiky 100% PURE.

Nejprodávanější

z 2

Věděli jste, že make-up ochrání Vaši pleť před vnějšími vlivy, jako je sluneční záření nebo smog?


Jak si vybrat ten správný make-up?


Make-up podle typu pleti:

  • Nejlepší make-up pro suchou pleť je hydratační nebo rozjasňující, který má většinou krémovou, tekutou nebo olejovou konzistenci. Během dne vám zajistí potřebnou výživu pro pleť. Make-upy s rozjasňujícími složkami opticky zakrývají vrásky, proto jsou vhodné pro zralý typ pleti. Jemný glow v pleti vám dodá zdravě vypadající a mladistvý vzhled.

  • Nejlepší make-up pro mastnou pleť je takový, který má tuhou konzistenci, vhodný však může být i krémový make-up přímo určený pro mastný typ pleti. Volte matující make-up nebo následně pořádně zapudrujte. Takové typy make-upů dokáží vyrovnat povrch pleti – hutná konzistence vyhlazuje póry, a tím vyrovnává strukturu pleti. V tomto případě se vyhýbejte olejovým složkám, ale nezapomínejte na hydrataci v podobě lehkých gelových krémů. Pokud je pleť dehydratovaná, bude produkovat více kožního mazu... a to nechceme :-)

  •  Pokud máte smíšený typ pleti a rozdíly jsou opravdu viditelné, nezbývá Vám někdy nic jiného, ​​než sáhnout lokálně po hydratačním i matujícím make-upu.

  •  Citlivá pleť si občas musí dávat pozor na složení, hlavně pokud jste alergická. Vyhýbejte se příliš silné parfemaci a raději volte make-up s přírodním složením, jaké má například značka 100% PURE.

Make-up podle podtónu:

Každá z nás má určitou barvu pokožky, kterou je potřeba zohlednit při správném výběru make-upu. Základní podtóny jsou:

 

  • Studený podtón pleti – většinou blondýnky nebo zrzky, které mají růžový podtón pleti. Pokud su Vaše žíly na zápěstí zbarvené do modra či fialova, máte studenější typ pleti.

  • Neutrální typ pleti – v této kategorii jsou slovenky a češky nejvíce. Jde o pískový podtón make-upu.

  • Teplý podtón pleti – jde o zlatý nebo žlutý podtón pleti. Žíly na záspästí jsou zbarveny do modra až zelena.Make-up podle krytí:

  •  Make-up s lehkou krycí schopností – je ideální pro mladou pleť, která je zdravá, nebo zralou pleť, která potřebuje rozjasnit a sjednotit tón.

  • Make-up se středně krycí schopností – většinou se tyto make-upy používají na denní líčení. Vypadají přirozeně, ale zakryjí téměř všechny neodkonalosti.

  • Vysocokrycí make-up – tento typ make-upu je nejvhodnější pro mastnou pleť. Obsahuje mnoho pigmentu, který mírně vysouší, což hraje prim při problému s mastnou pletí. Dokonale zakryté akné, žilky na obličeji, stařecké skvrny či kruhy pod očima. Tyto make-upy se používají i lokálně jako korektor.