Při objednávkách nad 1500 kč poštovné zdarma!
Dárek ke každé objednávce nad 500 Kč
Mail
info@glowup.cz

Pište kdykoli

Domů / THE PEARL OF PANNONIA

THE PEARL OF PANNONIA

Na jednom rodinném pozemku v severním Chorvatsku v roce 1995 objevili unikátní zdroj minerální vody jedinečný svou kvalitou a mineralizací. Tento zdroj se nachází u lázních ve vesnici Svatý Martin.


Tato oblast byla před mnoha miliony let pokrytá Panonská mořem. More se nacházelo v oblasti dnešního Chorvatska, v někdejší římské provincii Panonie a zasahovalo přes Maďarsko až na území dnešního jižního Slovenska. Právě na tomto místě se zmiňují starodávné římské lázně, do kterých chodili lidé z celé Římské říše.


Sedimentace od zbytků Panonského moře se považuje za jeden z hlavních důvodů bohaté mineralizace této vody. Tato panonská voda obsahuje až a je obzvláště bohatá na jód. Tyto minerály společně přispívají k celkové mineralizaci vody nad 9600 miligramů na litr vody.

Díky tomu je jednou z nejrozmanitějších a nejbohatších minerálních vod na světě, a proto nepochybně získala titul "Perla Panonie". Kromě toho je její hodnota pH 7,6, podle níž je jako jedna z mála minerálních vod klasifikována jako zásaditá, což jí umožňuje dokonale reagovat se všemi typy pleti.